Zdobíme interiér

Praktický čánek o vánočním osvětlení

Také jste zastánci toho, že na Vánoce musí být vše doslova dokonalé? Pokud ano, potom nezapomínejte na to, že k těmto svátkům patří také dostatek nádherného osvětlení. A to jak toho exteriérového, tak toho interiérového. Právě na něho se aktuálně zaměříme, jelikož to není jenom běžné LED vánoční osvětlení v podobě řetězu, které můžete použít. Podívejte se spolu s námi, jak váš byt udělat skutečně nádherným.

Začínáme stromečkem

Je jasné, že tím nejdůležitějším, na co se budete muset zaměřit, je přirozeně vánoční stromeček. Na ten patří nejenom běžné ozdoby, ale i zmíněné vánoční LED osvětlení. Právě to vám doporučujeme, jelikož je spojeno nejenom s nízkou spotřebou elektřiny, ale také s celkovou bezpečností provozu. Dnes platí, že dané vánoční osvětlení můžete pořídit jak v různých barevných variantách, tak samozřejmě také v různých délkách. U zdobení stromečku máte k dispozici hned dvě cesty – buď natažení řetězu vodorovně po obvodu, nebo vytvořit svislé pásy.

Vánoční světelné dekorace

Dávno si už o Vánocích nevystačíme jen se svíčkami a prskavkami. Světelné ozdoby a dekorace k vánoční výzdobě rozhodně patří a je jen na Vás, zda zvolíte decentní bílá vánoční světýlka, nebo pojmete letošní svátky ve velkém stylu a popustíte uzdu své fantazii víc než obvykle. Dnes už není problém zakoupit světelné figurky, které ocení nejen Vaše děti. Může se jednat o soby, tučňáky, medvědy nebo sněhuláky v jednobarevném nebo pestřejším provedení. Elegantní klasikou, která nikdy nezklame, jsou svítící vánoční stromy různých velikostí, hvězdy, koule nebo třeba akrylové kužely.

Nezapomínejte ani na vaše okna

V minulosti to bylo výsadou především dětských pokojů, ale to je dnes minulostí. Pokud zdobíte interiér osvětlením, rozhodně nezapomínejte ani na vaše okna. Z vnitřní strany je ideální cestou použít vánoční řetěz, který umístíte po obvodu oken. Po jeho zapnutí se tak rázem dokonale prozáří váš interiér desítkami různobarevných světýlek. V podstatě je toto řešení alternativou, kterou nabídne vánoční osvětlení venkovní. Pouze ho využíváte u vás doma v interiéru.

Ozdobte různé jehličí na vašich komodách

Je jasné, že s vánoční výzdobou souvisí třeba i používání různého jehličí – ať už živého, nebo umělého. Oblíbená je takzvaná girlanda. Pokud chcete tuto dekoraci ozvláštnit, hodí se také použití kratšího světelného řetězu. Stejně jako existuje vánoční LED osvětlení venkovní, můžete pro tyto účely použít i variantu určenou do interiérů. Daný řetěz naaranžujete právě do položeného a nazdobeného jehličí a zapnete. Úchvatná vánoční světelná dekorace je na světě.

Zaměřte se i na váš stůl

I ten si zaslouží to, aby byl náležitě ozdoben. Mimo adventního věnce a dalších prvků se hodí třeba solární vánoční osvětlení. Nikoliv jenom v podobě běžných svíček, ale v podobě různých vánočních dekorací, nebo postaviček. V obou případech získáte nejenom originální dekoraci na váš stůl, ale i další světýlko do vašeho interiéru – které pomůže navodit onu kouzelnou atmosféru Vánoc. V případě, že máte rádi experimenty, můžete na svou zeď pověsit třeba vánoční osvětlení rampouchy. Sice jsou primárně určeny na venkovní použití, ale ani v interiérech se rozhodně nemusí ztratit. Podobně může posloužit třeba i podobné řešení, jakým je vánoční osvětlení déšť.

Jak vybrat to pravé?

Důležité je zaměřit se hlavně na vzhled, stejně jako případnou velikost a délku. Roli hraje také napájení. Nejběžnější vánoční osvětlení domu najdete na trhu v podobě napájení na běžnou elektřinu. Využít lze ale i solární varianty, které jsou úspornější – náklady na provoz jsou nulové. Mluvíme-li o ekonomice provozu, vyplatí se investovat i do LED osvětlení, které nabídne nízkou spotřebu, dobrou svítivost, stejně jako například i dlouhou životnost.


Doporučujeme

Kvalitní vánoční osvětlení od kokiskashop.cz

Vánoční LED osvětlení 18 m
modré, 200 diod

Ozdobte si váš dům, byt či zahradu s tímto krásným LED světelným řetězem.

LED světelný kabel 20 m
teple bílá, 480 diod

LED světelné kabely jsou díky LED diodám úspornější, jsou odolné proti otřesům.

Vánoční dekorace - měsíc s hvězdou
studeně bílé

Zahradní stan pro ochranu před přímým slunečním zářením a mírným letním deštěm.