Zdobíme exteriér

Praktický čánek o vánočním osvětlení

Na Vánoce se pravidelně drží celá řada různých zvyků. Pokud pomineme ty tradiční, nesmíme zapomínat primárně na to, že mnoho z nás chce také ozdobit jak náš interiér, tak i exteriér celou řadou nádherných světýlek. Pokud je to i váš případ, podívejme se na to, jaké LED vánoční osvětlení na trhu existuje a jaké účely použití se vlastně nabízejí. Díky tomu může být jak exteriér vašeho bytu, tak hlavně váš dům nebo zahrada naprosto dokonalá. Současné vánoční osvětlení domu totiž rozhodně nezklame.

Zaměřte se na základ – řetězy

Ty dnes zcela určitě patří mezi to základní a běžné, co vůbec můžete použít. Pokud se na ně podíváme konkrétněji, tak toto vánoční osvětlení můžeme získat v celé řadě délek, stejně jako barevných provedení. Konkrétní možnosti využití daného typu jsou také více než jasné. Mezi nejzajímavější patří umístění třeba na vaši střechu, po celém obvodu. Stejně tak můžete nazdobit, i okna, popřípadě váš balkon. Pokud plánujete skutečně stovky světýlek, je dobré využít vánoční LED osvětlení. Pyšní se totiž nízkou spotřebou.

Venkovní vánoční osvětlení

Nejen dětem zpříjemní čekání na Ježíška vánoční venkovní osvětlení, které nesmí chybět na žádném domě, chalupě nebo zahradě pro dokreslení kouzla svátečních - i těch všedních - zimních dní. Letošním hitem jsou světelné deště a světelné závěsy vhodné pro osvětlení budov i zahrad a především flexibilní a úsporné světelné LED sítě, které splňují ty nejvyšší bezpečnostní nároky. Kouzlo Vánoc pak podtrhnou vánoční dekorativní LED světla ve tvaru hvězd nebo rampouchů s různými světelnými efekty, které lze umístit v exteriérech.

Zkuste i dekorace na vaši zahradu

Nejsou to jenom řetězy, pomocí kterých lze váš exteriér ozdobit. Sice patří vánoční řetěz mezi základ, ale rozhodně nabídne i řadu různých doplňků. Mezi ty patří třeba různé postavičky, které jsou osvětlené a které můžete jednoduše postavit na vaši zahradu, nebo před dům. I toto řešení patří mezi skutečnou klasiku, která nezklame. Pokud to zrovna nejsou saně Santa Clause, může to být třeba i něco jednoduššího, jako zajímavý sněhulák. Plánujete-li každodenní svícení, vyplatí se i zde využít vánoční LED osvětlení venkovní.

Využijte i prvky na vaši fasádku

Pokud se vám na celém vašem domě zdá, že jediným nenazdobeným místem je vaše fasáda, můžete i toto jednoduše a rychle napravit. Jak na to? Zkuste třeba vánoční osvětlení déšť. Ten jednoduše zavěsíte pod okraj střechy. Svítící žárovičky tak budou vzhledem k samotnému provedení dokonale imitovat právě déšť jako takový. O této variantě můžeme říci, že dnes už patří mezi vánoční osvětlení venkovní, které patří mezi velmi oblíbené. Navíc to nemusí být jenom fasáda vašeho domu, jelikož světelný déšť lze pověsit i na váš balkon, zahradní domek, nebo plot vaší zahrady či celého domu.

Zkuste i další dekorace

Že se trh s vánočním osvětlením neustále rozšiřuje, to dokládají i ukázky dalších dekorací, které v tomto směru můžete jednoduše zvolit. Máme-li být konkrétní, nabízí se řešení, kterým jsou vánoční osvětlení rampouchy. Unikátní prvek, který je podobný, jako světelný déšť, nebo řetěz. Vytváří však zajímavou iluzi skutečných zmrzlých rampouchů. Navíc nesmíme zapomínat na to, že lze toto řešení nalézt i ve variantě, kdy se jedná o solární vánoční osvětlení. Tedy ve variantě, kdy není třeba využívat elektřinu, jelikož k tomuto účelu je využita kombinace solárních článků a slunce.

Jak vybírat?

Co na našem trhu existuje a co můžeme zvolit, to již víme. Při výběru nezapomínejte také na jednu důležitou věc, kterou je přirozeně kvalita. Pamatujte, že osvětlení do exteriéru by mělo v první řadě odolat případným nízkým teplotám, stejně jako by mělo odolat silnějšímu větru, nebo i vlhkosti. Jedině tak budete mít jistotu, že vám bude sloužit po dlouhé roky.


Doporučujeme

Kvalitní vánoční osvětlení od kokiskashop.cz

Vánoční LED osvětlení 18 m
modré, 200 diod

Ozdobte si váš dům, byt či zahradu s tímto krásným LED světelným řetězem.

LED světelný kabel 20 m
teple bílá, 480 diod

LED světelné kabely jsou díky LED diodám úspornější, jsou odolné proti otřesům.

Vánoční dekorace - měsíc s hvězdou
studeně bílé

Zahradní stan pro ochranu před přímým slunečním zářením a mírným letním deštěm.