Výhody LED osvětlení

Praktický čánek o vánočním osvětlení

Když kupujeme vánoční osvětlení do interiéru nebo exteriéru, hledíme primárně na to, aby bylo kvalitní. V tomto směru jasně dominuje LED vánoční osvětlení. Podívejme se proto na několik klíčových výhod, které tento typ osvětlení má a proč je ideální volbou i pro vás.

Hlavní roli hraje kvalita

Pokud si představíte běžný světelný řetěz s žárovičkami, potom jistě víte, že byly velmi náročné na případné rozbití. Nyní je však situace zcela jiná, jelikož vánoční LED osvětlení je považováno za jedno z těch, které v tomto ohledu zaručeně vydrží. A to jak s ohledem na nešetrné zacházení, tak třeba i s ohledem na to, kdy je vystaveno venkovnímu větru. Třeba takové vánoční osvětlení domu by v klasickém provedení na vaší fasádě nebo střeše vydrželo jenom pár desítek minut. LED řešení však vydrží i několik let.

Potěší i nízká spotřeba

Pokud si potrpíte na to, že váš interiér i exteriér musí být každé Vánoce důkladně nazdobený, jistě nezapomínáte na to, že se to může podepsat na spotřebě vaší elektřiny. I zde však hraje vše do karet právě této technologie. Ať už zvolíte jakékoliv vánoční osvětlení domu, máte jistotu, že spotřeba bude i o více než 2/3 nižší, než u klasických žárovek. Výjimkou nejsou situace, kdy je možné dosáhnout úspory až devadesát procent. I to je jasné ukázka jednoho velkého pozitiva. A kdo na spotřebu hledí primárně, tomu může přijít vhod třeba i solární vánoční osvětlení. To tak využívá energii ze slunce a přitom dá LED diodám dostatek světla.

Potěší i svítivost i dlouhá životnost

I to jsou pozitiva tohoto řešení. Mnohé od nákupu sice může odradit vyšší cena, ale pohlížet je třeba hlavně na to, že takový vánoční řetěz z LED diod vydrží několikanásobně déle, než ten klasický. Je to dáno hlavně kvalitou použitých diod, které nabídnou výrazně více světelných hodin. Stejně tak si zachovávají jistotu kvalitního a dostatečně intenzivního světla. To je důležité hlavně v situacích, kdy hledáte vánoční osvětlení venkovní, které bude skutečně vidět.

Jsou různé druhy světel

Mluvíme-li o světle jako takovém, napadne každého z nás primárně různá barevnost. Pojďme se proto nejprve držet právě jí. Je jedno, zda hledáte vánoční LED osvětlení venkovní, nebo chcete zvolit řešení, které je určeno pro váš interiér. V obou případech to nemusí být jenom klasická bílá, jelikož to může být modrá, červené, nebo třeba zelená. Tyto barvy patří k nejoblíbenějším. Problémem ale není vybrat i jakoukoliv jinou škálu barev, která se vám nabízí. Volit lze mimo tohoto i to, zda využijete teplé, nebo chladní světlo. I to LED diody umožní produkovat a i to je jejich velkou výhodou.

Není to jenom běžný řetěz

Když tento typ osvětlení postupně začínal pronikat i do oblasti vánočních světýlek, bylo jasné, že to byl primárně běžný řetěz, který se v tomto směru nabízel. Aktuálně je ale situace zcela jiná, což opět přináší výhody spojené s bohatým výběrem. Může to být třeba vánoční osvětlení déšť, stejně jako to mohou být vánoční osvětlení rampouchy. Pokud je něco, na co také nesmíme zapomínat, to je i fakt, že LED osvětlení dnes můžeme využívat jak v interiéru, tak i exteriéru. V obou případech je spojeno také s bezpečností. Venku je to odolnost vůči povětrnostním vlivům, uvnitř je to zase eliminace případného přehřívání daného řetězu a konkrétních světýlek.

Jak vybrat kvalitní vánoční LED osvětlení?

Je však třeba upozornit na poměrně velkou kolísavost v kvalitě vánočních LED dekorací, která odpovídá i velkým cenovým rozdílům mezi jednotlivými modely a výrobci. Svítivost je jen jedno z mnoha důležitých kritérií. Pokud má LED dioda velkou svítivost, ale nízkou cenu, je velmi pravděpodobné, že ve všech ostatních parametrech dosahuje špatných výsledků. Typicky se u méně kvalitních modelů může svítivost po roce používání snížit o třicet až čtyřicet procent. Řešení? Nakupujte vánoční venkovní dekorace i vnitřní LED osvětlení jen u prověřených prodejců!


Doporučujeme

Kvalitní vánoční osvětlení od kokiskashop.cz

Vánoční LED osvětlení 18 m
modré, 200 diod

Ozdobte si váš dům, byt či zahradu s tímto krásným LED světelným řetězem.

LED světelný kabel 20 m
teple bílá, 480 diod

LED světelné kabely jsou díky LED diodám úspornější, jsou odolné proti otřesům.

Vánoční dekorace - měsíc s hvězdou
studeně bílé

Zahradní stan pro ochranu před přímým slunečním zářením a mírným letním deštěm.